Atrakcje w okolicy

Parki linowe na Podhalu

Letnią atrakcją, szczególnie dla rodzin z dziećmi, są parki linowe. Na Podhalu znajduje się mnóstwo tego typu miejsc, dlatego bez trudu można wybrać odpowiednią trasę, dopasowaną do możliwości.

Parki linowe na Podhalu Parki linowe na Podhalu

Papugarnia w Zakopanem

Sporym zainteresowaniem cieszy się Papugarnia Egzotyczne Zakopane. To świetnie miejsce zarówno dla osób podróżujących w pojedynkę, grup zorganizowanych i rodzin z dziećmi.

Papugarnia Egzotyczne Zakopane Fot: Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Wyprawy Quadowe po Podhalu

By zwiedzić najpiękniejsze widokowe trasy na Podhalu w nietuzinkowy sposób, warto skorzystać z wypraw na quadach. Do wyboru są zarówno trasy dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Quady Podhale Quady Podhale

Gubałówka magiczne widoki

Gubałówka to jedno z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia na Podhalu. Na górze czekają niesamowite widoki, m.in. panorama na Zakopane.

Gubałówka Fot: Polskie Koleje Linowe

Baseny termalne na Podhalu

W lecie warto odwiedzić kąpielisko geotermalne ze zmineralizowaną wodą. Na gości czekają także zjeżdżalnie, boiska do gry w siatkówkę, karczmy i wypożyczalnia leżaków.

  • Termy Chochołowskie w Chochołowie - około 20 km
  • Termy Gorący Potok w Szaflarach - około 5 km
  • Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej - około 10 km
  • Termy Bania w Białce Tatrzańskiej - około 17 km

Termy Chochołowskie Fot: Termy Chochołowskie

Obowiązkowy spływ Dunajcem

Od kwietnia organizowane są spływy przełomem Dunajca. Można w tym celu wybrać ponton, którym spływ dostarcza sporą dawkę adrenaliny.

Spływ Dunajcem Spływ Dunajcem

Obowiązkowe wydarzenie w Zakopanem

W sierpniu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. W tym czasie można wziąć udział w imprezach, konkursach czy warsztatach całkowicie za darmo.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Fot: festiwale.zakopane.pl

Wyprawy w góry Polskie Tatry

Obowiązkowo trzeba się wybrać na wycieczkę po różnych szlakach turystycznych. Do wyboru są trasy o różnym stopniu skomplikowania - do najpopularniejszych należą Szlak Czerwony i Szlak Niebieski.

Tatry Górskie Wycieczki

Treningi rowerowe, przejażdżki po Podhalu

Wielbiciele jazdy na rowerze z pewnością ucieszą się na wieść, że na Podhalu znajduje się mnóstwo tras rowerowych. Walorem dodatkowym jest rozległa panorama Tatr.

Wypożyczalni rowrów Podhale Wycieczki rowerowe

Historia, zabytki, zwiedzanie

Na Podhalu jest mnóstwo zabytków, które warto zwiedzić. Należą do nich m.in. kościół św. Jana Chrzciciela, Orawski Park Etnograficzny, Dwór Tetmajerów, Tischnerówka, Zamek Niedzica i wiele innych.

Klika przydatnych linków:

Zwiedzanie Podhala Fot: orawa.eu

ILLUSION HOUSE ZAKOPANE

ILLUSION HOUSE ZAKOPANE umożliwi ci przeżycie i doznanie magii iluzji optycznych i obrazów 3D, które zagłębią się w Twoim umyśle i poruszą wyobraźnię. Przekonasz się, że nic nie będzie takie, jakie się wydaje na pierwszy rzut oka. Na powierzchni 450m2 przeżyjesz mnóstwo zabawy i nabędziesz nowych doświadczeń. Illusion House Zakopane ma do zaoferowania 30 atrakcji, które poruszą do głębi twoimi zmysłami. To fascynujące przeżycie zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To trzeba koniecznie zobaczyć!

ILLUSION HOUSE ZAKOPANE Fot: ILLUSION HOUSE ZAKOPANE

Wskazówki dojazdu